משקפי ראייה

משקפי ראייה

 
חלק מאיתנו מחזיקים משקפי שמש להגנה על העיניים מפני השמש, אחרים לשם היופי ורבים לובשים משקפי שמש או משקפי ראייה לצורך תיקון פגמי הראייה. כיום, ניתן למצוא מגוון רחב מאד של משקפיים בעיצובים, סגנונות וגדלים שונים.
אנשים בוחרים משקפיים בדרך כלל על פי התאמה לעיניים הן מבחינת הראות והן מבחינת הגודל, אולם פרמטר נוסף החשוב לאנשים לא פחות בבחירת משקפיים הוא היופי שלהם. מסגרות של משקפיים הנמכרים היום בשוק הינם מסוגי מתכות שונות, מפלסטיק, זהב, טיטניום ועוד. למרות העלייה הבלתי פוסקת של השימוש בעדשות מגע וניתוחים לתיקון הראייה, משקפי ראייה נחשבים למוצר אופנתי, בעל חשיבות מדרגה ראשונה אשר מיוצר ע"י כל יצרני מותגי האופנה הגדולים בעולם.

 

משקפיים - קצת היסטוריה

המשקפיים הומצאו לראשונה במאה ה-14 באיטליה. בתחילת הדרך משקפי ראייה כללו עדשה קמורה אשר מתקנת רוחק ראייה בשל הזדקנות. ניקולס מקוסה היה האדם הראשון שגילה שניתן לתקן את בעית הראייה באמצעות עדשה מסוג זה. המדען האמריקאי בנג'מין פרנקלין היה זה שהמציא בשנת 1784 משקפי ראייה דו-מוקדיים אשר מיועדים לאנשים הסובלים מקוצר ראייה ומרוחק ראייה גם יחד. מסגרת המשקפיים המודרנית פותחה ע"י אדוארד סקרלט בשנת 1727.
והיום, מסגרות משקפיים מתפתחות ומתקדמות משנה לשנה.

טיפים לבחירת משקפי ראייה

משקפי ראייה הפכו בשנים האחרונות לטרנד אופנתי. כיום ניתן להבחין בסגנונות שונים של משקפיים המשפיעים על המראה הכללי של הפנים.

הטיפ הראשון והחשוב מכל: על גודל המסגרת להיות פרופורציונלי לגודל הפנים. מסגרות קטנות יתאימו לפנים קטנות, וגדולות למבנה פנים גדול או רחב יותר.
 

משקפי ראייה עבור פנים אובאליות מוארכות

כמעט כל משקפיים מתאימות לפנים מוארכות: מסגרות ריבועיות, משקפיים עם עדשות קמורות המלוות את קימורי הרקות, מסגרות גדולות ועוד.
 

משקפי ראייה עבור פנים עגולות

מומלץ לחפש משקפיים ברוחב שווה או רחב מעט מהחלק הרחב ביותר של הפנים.
קימורים למיניהם לא יתאימו. עדיף לבחור משקפיים בעיצוב משולש או זוויתי רך, משקפיים עם עדשות נפרדות המחוברות בגשר ייצרו אשליה של עין גבוהה ופנים מוארכות.
 

משקפי ראייה עבור פנים במבנה יהלום

מבנה פנים זה מתאפיין בעצמות לחיים רחבות וגבוהות ומצח וסנטר צרים. משקפיים אליפטיות ירככו את תווי המתאר של הפנים, וכך גם משקפיים עם מסגרת ריבועית קמורה. צריך להקפיד שהמשקפיים אינם רחבים יותר מעצמות הלחיים. משקפיים משולבות במסגרת מתכת עם גשר אף מפלסטיק הן בחירה טובה, מכיוון שהן מרחיבות את המצח ומצמצמות את הרקות ועצמות הלחיים.
 

משקפי ראייה עבור פנים ריבועיות

כדי לרכך את הזוויתיות של מבנה הפנים הריבועי, בחר משקפיים רכים ובעלי קימורים, שיעניקו לפנים צללית רכה יותר. משקפיים עגולות גדולות או בעיצוב עיני חתול תארכנה את הפנים.
 

משקפי ראייה עבור פנים מלבניות

משקפיים עגולים או רבועיים הם הפתרון. המנע מקישוטים מיותרים או זרועות רחבות, שירחיבו את מבנה הפנים.
 

משקפי ראייה עבור פנים משולשות

מבנה פנים זה מאופיין בלסת רחבה ומצח צר. יש לבחור משקפיים בעלות זרועות רחבות. מומלץ לבחור במסגרת עליונה עבה, ישרה ומודגשת האוחזת עדשות המתעגלות בתחתיתן לכיוון הפנים. משקפיים בעיצוב עיני חתול החורגות מרוחב הפנים יעזרו גם הן לריכוך קו הלסת הרחב. נסה גם משקפיים עם עדשות הממוסגרות רק בחלקן העליון.

משקפי ראייה עבור פנים בצורת לב
באפשרותך להצר את החלק העליון של פניך באמצעות משקפיים שאינן רחבות מרוחב המצח ומעוגלות בחלקן התחתון. זרועות המשקפיים צריכות להיות בעובי בינוני. משקפיים נטולי מסגרת יהוו בחירה מוצלחת. מומלץ ללכת על צבעים בהירים.

SSL