מאמר - איך לשמור על משקפי השמש במזג האוויר החם של הקיץ

איך לשמור על משקפי השמש במזג האוויר החם של הקיץ

משקפי שמש נועדו בראש ובראשונה להגן עלינו מפני קרני השמש המסוכנות ובעיקר מפני קרינת הUV . למרות זאת, עם התפתחות תחום משקפי השמש, ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של משקפיים המקוטלגים לפי עיצוב, גודל, צבע ופונקציונליות. לדוגמא, משקפי השמש המקוטבים אשר נהיו נפוצים יותר בשנים האחרונות, משמשים גם לחסימה של החזרי אור ועמעום אורות בוהקים למיניהם, זאת בנוסף להגנה שלהם מפני השמש. לכן, עלינו לבחור את משקפי השמש שלנו לפי השימוש שלהם.

אף על פי כן, גם לאחר שבחרנו את המשקפיים היעילים והמתאימים לנו ביותר, עלינו לשמור עליהם ולוודא שישארו תמיד במצב טוב על מנת שיוכלו להמשיך להעניק לנו הגנה מקסימלית. עקב זאת, הכרי לנו לדעת כמה כללים בסיסיים בשמירה על משקפי שמש.

בראש ובראשונה, לא משנה איזה סוג של משקפי שמש הנכם מחזיקים (משקפישמש לסקי, לספורט, משקפיים קוטביות ואפילו סתם משקפיים של מותג מפורסם), עליכם לנקות את המשקפיים בהתאם לכמות השימוש בהם. במידה מסויימת, משקפי שמש הם כמו כל פריט אחר שהינכם מחזיקים בארון – חולצות, מכנסיים וגרביים. וכמו שפריטים אלו דורשים ניקיון ושמירה כדי שישמשו אתכם לאורך זמן, גם משקפי השמש צריכים להיות מתוחזקים נכונה. כדי לשמור על משקפי השמש נקיים תמיד, עליכם לשאת אתכם פיסת בד שהמרקם שלה חלק ולא מחוספס (כדי לא לשרוט את העדשות) ובקבוק המכיל חומר ניקוי למשקפי שמש. שימו לב שאתם מנקים אותם בעדינות כדי לא לשרוט את העדשה ולהפחית מיעילותה. בנוסף, הימנעו מההרגל הנפוץ והזמין של ניקוי משקפי השמש בחולצה או בבדים זמינים באזור.

בנוסף, מלבד ניקיון עקבי, עליכם לשמור עליהם בצורה נאותה. קנו למשקפי השמש שלכם נרתיק מתאים בו תשימו אותם כאשר אינכם מרכיבים אותם. אם עליכם להוריד את משקפי השמש זמנית, אתם יכולים לשים אותם על שולחן בקרבת מקום כאשר הצד של העדשות פונה כלפי מעלה. כמובן שהימנעו מלשים את משקפי השמש במקומות חמים מדי, או ממוקמים על הראש, תלויים על החולצה או התיק – דבר אשר עלול לגרום לכם לפגוע באיכות משקפי השמש שלכם ואף לאבד אותם.


SSL