מאמר - משקפיים שמדמים את המציאות
משקפיים שמדמים את המציאות

שהרעיון של משקפיים שיכולים לדמות את מה שאנחנו רואים ולהחליף את המציאות שלנו למשהו אחר לטובה או לרעה היה עדיין רק רעיונות ופנטזיה, אנחנו רק היינו יכולים לחלום על המצאה כזאת שבזכותה היינו בונים מציאות מזויפת אך עדיפה על מה שאנחנו רואים נכון להיום. בתוכנית הטלוויזיה הידועה בשם "סטאר טרק" (Star Trek), ששודרה לראשונה בשנת 1966 בערוצים של ארצות הברית, הביאו את הרעיון הראשון למשקפיים שמדמים את המציאות והסבר בסיסי על צורת התפעול של אותם משקפיים.

 

מכיוון שמספר רב מאוד של אנשים קיבלו את האשראה והרעיון לסוג כזה של משקפיים, הרבה מאוד אנשים התחילו את המסע שלהם אחר חיפוש הדרך לקיום של טכנולוגיה כזאת והקמת הרעיון של משקפיים לדימוי המציאות לחיים. בשנת 2007 התחילו מספר נערים שלמדו באוניברסיטת הארוורד, הנמצאת בארצות הברית, פרויקט הנקרא "Unreal Reality" שבעצם מתעסק בפיתוח של אותם משקפיים וייצור המערכת שיכולה לתפקד כמדמה מציאות. משקפיים כאלה בעצם פועלים בשיטה כזאת שהם סורקים את האזור שהלובש נמצא בו ברדיוס מסוים, ולאחר מכן מחליף את החפצים הנמצאים בתחום הסריקה בחפצים שונים. לכל חפץ אמור להיות קוד משלו כדי שיהיה אפשר להחליף בין החפצים או להפוך נתונים קיימים לשונים ממה שיש במציאות.

 

כיוון שטכנולוגיה כזאת דורשת הרבה מאוד כסף ועבודה של הרבה אנשים מקצועיים ביחד ולכן אי אפשר לפתח משקפיים שיכולים לדמות את המציאות לבד עם כמה חברים ללא עזרה כלכלית ומקצועית. כיוון שאותם נערים הבינו את העובדה הזאת, הם שלחו את כל רעיונות הפיתוח שלהם וכל מה שהם עבדו עליו לחברה העוסקת בפיתוח טכנולוגיה מתקדמת ואותה חברה קיבלה את הרעיונות שלהם בחיוביות רבה.

אותם קבוצת נערים החילו בפיתוח משקפיים אלה ברצינות עם תמיכה כלכלית רבה ובקרוב אנחנו נהיה יכולים לשמוע על משקפיים אלה.
 

SSL